Kodėl verta stoti į profesinę sąjungą
 

Lietuvos įmonėse dirbantys žmonės vis dažniau susimąsto, kaip apginti savo neretai pažeidžiamas darbo teises – gauti padorų atlyginimą, dirbti fiziškai ir psichologiškai saugiomis darbo sąlygomis, gauti ir teisingą atlygį už viršvalandžius, nedirbti per šventes, nepatirti nuolatinio streso, gauti papildomų poilsio dienų, nebūti atleistam dėl menkniekių ir pan.

Pagrindiniame Lietuvos darbo įstatyme – Darbo kodekse – yra daugybė palankių teisinių saugiklių, nuostatų, ginančių silpnesniojo, t.y. darbuotojo, teises. Tačiau kiek darbuotojų skaito Kodeksą prieš   pasirašydami darbo ar pvz., materialinės atsakomybės sutartis? O tie, kurie žino savo teises, dažnai negali jų apginti vien todėl, kad susiduria su savo bendradarbių abejingumu ir nenoru padėti.

Vienas lauke – ne karys - sako liaudies išmintis...Nepaisant televizijos ekranuose iš politikų lūpų skelbiamos informacijos apie Lietuvoje puikiai vykstantį socialinį dialogą ir atsakingą lietuvišką verslą – vienintelis tikrai efektyvus darbuotojų išnaudojimo mažinimo būdas – tai kolektyvinis derėjimasis dėl darbo sąlygų ir algų. Socialinis dialogas gali vykti tik tarp lygiaverčių partnerių – kapitalo ir darbuotojų.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu